W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, w którym uświadamiamy sobie jedną ważną rzecz. Po wielu latach różnego rodzaju poszukiwań, zaczynamy dojrzewać do tego, by w przyszłości zacząć kształcić się w kierunku, który spełni nasze najśmielsze oczekiwania. 
 
Niekiedy proces ten trwa bardzo długo, jednak z doświadczenia wiem, że nie warto jest męczyć się na studiach, które stanowią dla nas stratę czasu. Nawet najlepiej opłacalny kierunek jest w stanie znudzić nas swoją formą, a wykonywanie obowiązków, w które nie wkładalibyśmy całego swojego serca jest bezsensowne. Dużo korzystniej jest dopuścić do siebie głos rozsądku, który niejednokrotnie ratuje nas z naprawdę wielu opresji. Takim właśnie sposobem z Zastosowań Matematyki przeniosłam się na Pedagogikę Specjalną, a po kilku kolejnych miesiącach nauki utwierdziłam się w przekonaniu, że mój wybór był słuszny. Z biegiem czasu podjęłam również decyzję w sprawie przyszłej specjalizacji, która w trakcie każdych kolejnych zajęć, miło mnie zaskakuje. 

"Terapia wad wymowy" jest niepozornością wielkościową książką, zawierającą w sobie wiele wartościowych wiadomości, które z całą pewnością przydadzą się nie tylko początkującym logopedą ale i również rodzicom dzieci dotkniętych nieprawidłowościami w realizacji różnego rodzaju fonemów. Regularne wizyty u specjalisty stanowią bowiem początek drogi ku poprawnej wymowie, którą wykonać muszą - wraz ze swoimi pociechami - osoby dorosłe. To właśnie w środowisku domowym rozwija się mowa, a jeśli zbagatelizujemy instrukcje dawane nam przez logopedów, to nie miejmy do nich pretensji, że rezultaty terapii nie są aż tak widoczne widoczne. 
 
Całość dzieła Edyty Joanny Lichoty oparte zostało zarówno na doświadczeniach wynikających z praktyki logopedycznej autorki, jak i również książek, które umożliwiły jej praktyczne przekazanie wiedzy. Dzięki temu każdy z nas ma dostęp do powszechnie dostępnej książki, która zawiera w sobie informacje dotyczące zarówno diagnozy wad wymowy, jak i również wspierające wydobywanie się fonemów, ćwiczenia. Każdemu z nich został poświęcony osobny temat, który poparty został różnego rodzaju wierszami i sekwencjami słów, wspomagającymi poprawną wymowę. 

"Terapię wad wymowy" z czystym sumieniem chciałabym polecić zarówno studentom logopedii, jak i również rodzicom dzieci, które borykają się z różnego rodzaju nieprawidłowościami w zakresie realizacji fonemów. Została ona bowiem napisana przystępnym dla czytelnika językiem i myślę, że nikt nie powinien mieć problemu ze zrozumieniem znajdujących się w niej treści...

 

Autor: Lena173
http://recenzje-leny.blogspot.com