Szukaj
Aktualności
Sortowanie
  • Premiera nowych bajek terapeutycznych w Impulsie

Impuls zaprasza do nowych opowieści terapeutycznych!
 

Polecamy nowość wydawniczą Oficyny Impuls, publikację autorstwa Klaudii Giese-Szczap pt. Bać się czy nie bać?, to zbiór kilkunastu opowieści terapeutycznych, napisanych z myślą o dzieciach, przeżywających rozmaite trudności. Bajkowy świat jest przedstawiony z dziecięcej perspektywy. Bohaterami opowieści są dzieci, a czasem zwierzęta, które uczestniczą w sytuacjach, mogących wzbudzać w nich lęk. Poprzez identyfikację z bohaterami bajek dziecko może nauczyć się rozpoznawać swoje emocje i poradzić sobie ze strachem lub z niepokojem.

Bajki przeznaczone są dla dzieci w wieku od pięciu do dwunastu lat, lecz mogą z nich korzystać również dzieci starsze, a nawet dorośli, gdyż dotykają one wielu ważnych spraw. Poruszają problem rozmaitych lęków, trudności, pokazują, jak można sobie z nimi radzić.


Bać się czy nie bać?

Od Autorki

Klaudia Giese-Szczap Jestem psychologiem od wielu lat. Prowadzę terapię dzieci, nasto­latków, a także dorosłych. Mam nadzieję, że wielu z nich pomogłam. Pewnego razu, prowadząc zajęcia, odkryłam, co „słowo pisane”, wymyślanie historii dla konkretnych osób, wnosi do terapii. Zaczęłam tworzyć bajki dla swoich pacjentów. Miałam już wcześniej doświadczenie w pisaniu takich opowiastek, można by powiedzieć – prywatne, ale o tym za chwilę. Chciałam, by dzieci mogły identyfikować się z bohaterami, którzy mieli podobne jak one problemy i sobie z nimi poradzili. Świat w tych opowieściach często przedstawiam z dziecięcej perspektywy. Fabuła moich bajek była i jest związana z różnymi sytuacjami, które mogą być nieprzyjemne dla uczestniczących w nich osób lub zwierząt. Głównymi bohaterami opowieści są najczęściej dzieci, a czasem zwierzęta, doświadczające różnych emocji. Bajkowe postacie pokazują, jak można poradzić sobie ze strachem lub z niepokojem, jak warto się zachowywać, by nie sprawiać przykrości innym osobom. Wiele z napisanych przeze mnie bajek było dedykowanych konkretnym dzieciom, które miały różne trudności. Dostawały ode mnie teksty, a rodzice czytali im je w domu. Z informacji zwrotnych od rodziców (otrzymywanych w późniejszym czasie) wynikało, że dzieci były bardzo zadowolone, a bajki im się podobały. Ich lektura pozwalała na odreagowanie napięć, na poradzenie sobie ze słabościami.

Klaudia Giese-Szczap

Specjalistka psychologii klinicznej. Pracuje w pilskim Zespole Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych i Niepublicznym Przedszkolu Terapeutycznym „Tęczowa Kraina”. Współpracuje z Ośrodkiem Diagnostyki Neuro­rozwojowej i Rehabilitacji, a także z Centrum Diagnozy i Terapii BBJ w Pile. Jest współautorką książki Mutyzm wybiórczy w praktyce terapeutycznej i autorką bajek ze zbiorów: Bajeczki Haneczki i Las nadziei. Prowadzi własną stronę na Facebooku. Ma wieloletnie doświadczenie w terapii dzieci i młodzieży, pracuje również z osobami dorosłymi. Niepoprawna optymistka, pasjonatka biegania na coraz dłuższe dystanse. Wierzy, że ludzie są z gruntu dobrzy. Prywatnie mama dorosłej córki, szczęśliwa żona i opiekunka kota.




 


Wysyłanie komentarzy jest dostępne dla użytkowników zalogowanych. Zaloguj się i dodaj komentarz.

 Logowanie


Wróć

Odwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2024 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się