Doktor nauk humanistycznych w zakresie psychologii. Od 25 lat pracuje jako nauczyciel akademicki; obecnie jako adiunkt w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Współpracuje także z Uniwersytetem Medycznym oraz Instytutem Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN. Prowadzi badania naukowe oraz zajęcia dydaktyczne w obszarze psychologii klinicznej i zdrowia. Zainteresowania autorki koncentrują się szczególnie na klinicznej problematyce cielesności oraz teorii psychoterapii. Projektuje także warsztaty i szkolenia z dziedziny profilaktyki psychologicznej i psychodietetyki.
Autorka prowadzi terapię indywidualną osób dorosłych w obszarze zaburzeń lękowych i psychosomatycznych, problemów towarzyszących przewlekłym chorobom somatycznym, kryzysów rozwojowych i egzystencjalnych. Jej podejście do rozumienia zjawisk psychicznych i terapii zaburzeń osadzone jest w nurcie psychologii analitycznej C. G. Junga; wykorzystuje również metody i narzędzia zaczerpnięte z innych nurtów, m.in. behawioralno-poznawczy model zmiany nawyków, techniki pogłębiające świadomość doznań cielesnych i umiejętność relaksacji.
Członek zarządu Polskiego Towarzystwa Psychologii Analitycznej, powołanego przy International Association for Analytical Psychology.