Janina Suchorzewska – dr hab. medycyny, emerytowana profesor nadzw. Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, lekarz specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, wieloletni kierownik Katedry Anestezjologii i Intensywnej Terapii Akademii Medycznej w Gdańsku, honorowy członek Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Polskiego Towarzystwa Badania Bólu, członek Niezależnej Komisji Bioetycznej ds. Badań Naukowych przy Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, członek Sądu Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku dwóch pierwszych kadencji, organizator i wykładowca, a obecnie kurator Zakładu Etyki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
Krystyna Basińska – dr medycyny, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii. Przez 30 lat pracowała jako anestezjolog w Akademii Medycznej w Gdańsku (obecnie Gdańskim Uniwersytecie Medycznym). Od 8 lat adiunkt w Zakładzie Etyki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, od 4 lat pełni obowiązki
kierownika tego Zakładu.
Marek Bukowski – dr nauk medycznych, specjalista chirurgii dziecięcej, wieloletni adiunkt Zakładu Historii i Filozofii Nauk Medycznych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, od 2005 roku opiekuje się Muzeum Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
Małgorzata Drozd-Garbacewicz – socjolog i badacz zjawisk społecznych. Ukończyła studia magisterskie na Wydziale Nauk Społecznych (socjologia) oraz licencjackie na Wydziale Zarządzania (informatyka i ekonometria) Uniwersytetu Gdańskiego. Interesuje się społeczną rolą lekarza i pacjenta, relacją lekarz –
pacjent oraz funkcjonowaniem instytucji medycznych. Kieruje projektami badawczymi dotyczącymi zjawisk i problemów społecznych.
Janusz Erenc – prof. dr hab., socjolog, pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Gdańskiego i Kaszubsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Wejherowie. Autor prac badawczych w zakresie nierówności społecznych, problematyki uprzedzeń i społecznego wykluczenia, a także metodologii nauk społecznych. Oprócz działalności naukowej działacz organizacji pozarządowych, członek kilku towarzystw naukowych w kraju i za granicą.
Jacek Halasz – dr nauk medycznych, absolwent filozofii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (1989). Po studiach związany z oświatą niepubliczną (m.in. dyrektor I Społecznego LO STO w Gdyni) oraz nauczyciel akademicki w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Od 2002 roku pracownik naukowo-dydaktyczny Zakładu Historii i Filozofii Nauk Medycznych Gdańskiego
Uniwersytetu Medycznego. Członek zarządu Oddziału Gdańskiego Polskiego
Towarzystwa Filozoficznego.
Seweryna Konieczna – dr nauk medycznych, neurolog, historyk medycyny, magister filologii polskiej. Ukończyła studia medyczne na wydziale lekarskim Akademii Medycznej w Gdańsku i studia polonistyczne na Uniwersytecie Gdańskim. Całe swoje życie zawodowe związała z Akademią Medyczną w Gdańsku (studia, staż, praca) – obecnie Gdańskim Uniwersytetem Medycznym. Powołanie medyczne od początku realizuje jako neurolog w Klinice Neurologii Rozwojowej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, natomiast pasje humanistyczne w Zakładzie Historii i Filozofii Nauk Medycznych tej samej uczelni.
Mikołaj Majkowicz – dr hab. nauk medycznych, prof. nadzw. Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest kierownikiem Katedry Psychologii i Zakładu Badań nad Jakością Życia, Wydziału Nauk o Zdrowiu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalista psychologii klinicznej. Od 40 lat prowadzi zajęcia dydaktyczne, m.in. ze studentami medycyny. Od początku swojej pracy zawodowej jest zatrudniony w Klinice Chorób Psychicznych i Zaburzeń Nerwicowych. Współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego. Od kilku lat pełni funkcję naczelnego redaktora „Psychoonkologii”. W ostatnich latach główne zainteresowana naukowe koncentrują się wokół zagadnień jakości życia w chorobach przewlekłych. Zaangażowany w proces podyplomowego kształcenia psychologów w zakresie psychologii klinicznej.
Marta Michowska – dr medycyny, specjalista chorób wewnętrznych, przez blisko 40 lat pracowała w Akademii Medycznej w Gdańsku jako internista, a w latach 2003–2007 pełniła obowiązki kierownika Zakładu Etyki, Bioetyki i Deontologii Akademii Medycznej w Gdańsku (obecnie Zakład Etyki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego), jest także członkiem Sądu Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku.
Joanna Moryś – dr nauk medycznych w zakresie biologii medycznej, psycholog kliniczny, neuropsycholog. Pracownik naukowy Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (początkowo w Zakładzie Anatomii i Neurobiologii, następnie w I Klinice Kardiologii, obecnie w Zakładzie Psychologii Klinicznej) oraz Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Od 3 lat pełni obowiązki kierownika Zakładu Psychologii Klinicznej.
Maciej Nyka – dr nauk prawnych, adiunkt w Zakładzie Prawa Ochrony Środowiska w Katedrze Prawa Gospodarczego Publicznego i Ochrony Środowiska Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego (2005). Autor i współautor artykułów i książek wydawanych w kraju i za granicą z zakresu prawa gospodarczego publicznego, międzynarodowego i unijnego prawa gospodarczego, a także międzynarodowego prawa ochrony środowiska. Członek Polskiego Oddziału Stowarzyszenia Prawa Międzynarodowego (International Law Association) oraz Polskiego Towarzystwa Prawa Europejskiego. Członek kolegiów redakcyjnych czasopism naukowych. Stypendysta Uniwersytetu w Bergen.
Adam Szarszewski – dr hab. nauk medycznych, lekarz, pediatra, gastroenterolog, historyk medycyny. Pracownik naukowy Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie od 2009 roku jest kierownikiem Zakładu Historii i Filozofii Nauk Medycznych. W kręgu jego zainteresowań znajdują się m.in. historia medycyny gdańskiej oraz historia etyki lekarskiej. Jest autorem szeregu opracowań historycznych dotyczących szpitalnictwa i dobroczynności w Gdańsku oraz wydawcą związanych z tą tematyką źródeł.
Barbara Trzeciak – dr nauk humanistycznych w zakresie socjologii. Od 1989 roku zatrudniona w Katedrze i Zakładzie Medycyny Rodzinnej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Przez wiele lat prowadziła badania naukowe nad preferencjami specjalizacyjnymi studentów medycyny. W trakcie zajęć dydaktycznych przybliża studentom problemy socjologiczne w praktyce lekarza rodzinnego.
Michał Woroniecki – dr nauk humanistycznych, adiunkt w Zakładzie Historii i Filozofii Nauk Medycznych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, ponadto pracuje w Zakładzie Nauk Humanistycznych Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Członek władz naczelnych Polskiego Towarzystwa Filozoficznego, redaktor edycji dzieł H. Elzenberga w wydawnictwie Znak i w wydawnictwie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.