Autorka ma przeszło dwudziestoletnią praktykę pedagogiczną. Przez całe swoje życie zawodowe animuje szkolne działania teatralne. Wystawiła dziesiątki najróżniejszych spektakli. Niestrudzenie poszukuje nowych rozwiązań i nowych pomysłów scenograficznych, nowych tematów i form.
Od wielu lat samodzielnie pisze scenariusze do swoich realizacji. Działania teatralne postrzega jako ważny czynnik wychowawczy. Nigdy nie dąży do wykreowania szkolnych gwiazd, a za ich pośrednictwem nie szuka okazji do promowania siebie. Teatr traktuje jako wspaniałe narzędzie rozbudzające uczniowską wrażliwość, rozwijające wyobraźnię, leczące z nieśmiałości, budujące silne więzi w grupie zjednoczonej wspólnym zadaniem – spektaklem.
Nie zamyka drzwi przed żadnym dzieckiem. Zdarzyło się jej mieć w zespole dziecko z mutyzmem wybiórczym, które nie podejmowało żadnego kontaktu werbalnego na terenie szkoły, ale fantastycznie zaistniało w zespole teatralnym w roli specjalnie stworzonej dla niego. W pisanych scenariuszach stara się wykorzystać wszelkie uczniowskie talenty – wokalne, taneczne, muzyczne. Często w trakcie prób dopisuje sceny, rozbudowuje scenariusz, gdy tylko zauważy jakieś możliwości młodego aktora, które może on zaprezentować na scenie. Zadowolenie młodych artystów, ich słodki smak sukcesu, wspominany nawet po latach, jest jej największą nagrodą.
Wykształcenie:
filologia polska na UMCS – ie w Lublinie – studia magisterskie,
informatyka w szkole – studia podyplomowe w Wyższej Szkole Dziennikarskiej im. M. Wańkowicza w Warszawie